Panele laminowane składają się z trzech powłok przy czym jakakolwiek pełni inną funkcję. Pierwsza najistotniejsza z nich jest w pełni wystawiona na czynniki, takie jak temperatura, ścieralność czy też uszkodzenia mechaniczne. Warstwa ta też pełni funkcję strojną. Środkowa część paneli jest wykonana z płyty wiórowej lub też HDF. Twardość oraz jakość tej płyty ma wpływ na wytrzymałość paneli. Ostatnia warstwa może być wykonana z laminatu bądź też kilku płatów sprasowanego papieru.
Ma ona zabezpieczać nasze panele podłogowe przed wilgocią oraz odkształceniami - panele podłogowe Pleszew. Wierzch paneli jest w pełni gotowy do użytkowania, nie trzeba go lakierować bądź też utwardzać.
Dużym plusem paneli laminowanych jest to, iż jesteśmy w stanie je ułożyć praktycznie na każdym podłożu. Sprawdzają się na posadzce drewnianej kamiennej i betonowej. Podczas montażu pod panele wkłada się specjalną gąbkę czy też folię jaka wygłusza, wyrównuje i gwarantuje odporność na wilgoć. Prócz paneli laminowanych istnieją jeszcze panele drewniane, drewnopodobne a nawet korkowe.
0 komentarze:
Prześlij komentarz